Polski dubstep rośnie w siłę. Auer i The Lordz Team w projekcie J&B City Remix

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Polski dubstep rośnie w siłę. Auer i The Lordz Team w projekcie J&B City Remix
 fot. mat. prasowe alboalbo.com

Jak ma się w Polsce muzyka basowa? W muzycznym podziemiu pojawiają się nowi gracze, robiąc spore zamieszanie nie tylko na polskiej, ale i światowej scenie. Wschodzący, utalentowani producenci aktywnie wspierani są przez docenianych artystów. Dubstep to chyba dziś najbardziej kontrowersyjny gatunek muzyki elektronicznej. Dla jednych niechciane dziecko UK garage i grime’u, dla innych nadzieja “nowych brzmień” i ładunek energii. Trudny do zdefiniowana i w swojej definicji jednocześnie bardzo pojemny. Dzielony na wiele gatunków, w swoich ramach dubstep mieści postaci tak dyskusyjne dla środowiska muzycznego jak Skrillex. Do dubstepu zaliczani są także tak różni artyści jak Ramadanman, Scuba, Pearson Sound, Burial czy odkryty dla masowej publiki w ubiegłym roku SBTRKT. Dubstep to także gatunek coraz chętniej romansujący z hip-hopem, o czym świadczyć może rosnąca popularność Araab Muzik.

REKLAMA
Tool News

Przykładem artysty sceny dubstepowej i post-dubstepowej na naszym rodzimym gruncie może być Auer i The Lordz Team. Umiejętnie żonglujący niskimi częstotliwościami młody reprezentant polskiej, kształtującej się sceny basowej został jesienią 2011 zaproszony do udziału w unikalnym projekcie J&B City Remix przez samego... Pezeta! W Auerze najbardziej zainspirowała mnie świeżość brzmienia porównywalna do najnowszych produkcji UK-bassowych i odwaga do eksperymentów – tak o swoim młodszym koledze wypowiada się Pezet.

Na czym polega wspólny projekt Pezeta, Auera i J&B? 8 marca zakończy się pierwszy etap rywalizacji uczestników, których zadaniem przez ostatnich kilka miesięcy było nagrywanie sampli miasta. W tej akcji każdy może wziąć udział – wystarczy telefon lub aparat aby zarejestrować obraz wraz z dźwiękiem. Celem City Remix jest stworzenie klubowego utworu, który wyprodukowany zostanie przez Auera, zarapowany przez Pezeta i wydany w limitowanej edycji na winylu. Co tydzień, od listopada uczestnicy akcji dostają od muzycznych opiekunów projektu nowe wyzwania – od nagrania dźwięków pociągu po zarejestrowanie odgłosów domofonów i bankomatów. Dźwięki są nagrywane za pomocą dedykowanej, dostępnej powszechnie w poprzez App Store aplikacji lub z użyciem dowolnego urządzenia – telefonu, aparatu, kamery. Każdy miejski hałas może się tu okazać przydatny i inspirujący. Rezultaty już za miesiąc!

Auer jest także autorem bitów do kilku filmów promujących akcję J&B City Remix. Krótkie klipy obejrzane przez kilkadziesiąt tysięcy osób, to dobra próbka producenckich umiejętności Auera. Pokazują one jak wszechstronnym artystą jest członek The Lordz Team. Dzięki powierzeniu mu odpowiedzialnej roli producenta w tak unikalnym projekcie u boku artysty takiej skali jak Pezet, The Lordz Team mogą swoje pięć minut przekuć na solidną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Wobble, bass i rytm dwa na cztery łączą się z hip-hopem wspólnie czerpiąc z tkanki miejskiej, nie stroniąc od... szkockiej.

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 14.02.2012   alboalbo.com   fot. mat. prasowe

Dereszowska znów z De Mono!

Muzyczna paleta barw na albumie Charlene Soraia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć