Marek Napiórkowski prezentuje nowy klip i rusza w trasę koncertową

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Marek Napiórkowski prezentuje nowy klip i rusza w trasę koncertową
 fot. mat. prasowe agora.pl

Pełen niedopowiedzeń i tajemnicy „Hipokamp” to utwór tytułowy najnowszego albumu Marka Napiórkowskiego. Kompozycja jest abstrakcyjnym wyobrażeniem artysty o procesach zachodzących w trakcie aktów twórczych w nieodgadnionym wciąż komputerze, jakim jest ludzki mózg. „Hipokamp” opiera się na nieoczywistych barwach analogowych syntezatorów, abstrakcyjnych figurach melodycznych oraz intensywnym współdziałaniu sekcji rytmicznej. Może tak właśnie brzmią neuronalne procesy zachodzące w naszym mózgu?

REKLAMA
Tool News

IPOKAMP to album na granicy gatunków, łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych, progresywnego rocka, muzyki etno, funku oraz intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie, jest - ceniony w Europie i na świecie saksofonista jazzowy - Adam Pierończyk.

Premierze towarzyszyć będzie ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem gwiazdy z jazzowego Olimpu – Mino Cinelu - prawdopodobnie najbardziej utytułowanego perkusjonisty na świecie.

Marek Napiórkowski „Hipokamp” ft. Mino Cinelu 24.10. – 9.11.2019

24.10. Toruń
25.10. Warszawa
27.10. Jelenia Góra
30.10. Lusławice
31.10. Rymanów
2.11. Kraków
3.11. Wrocław
4.11. Ełk
5.11. Katowice
6.11. Olesno
7.11. Poznań
8.11. Ustka
9.11. Kartuzy


Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: „Szukaj w snach” (2018), „WAW-NYC” (2017), „Sextet - Trójka Live" (2016), "Celuloid" (2015), "UP!" (2013), "KonKubiNap" (2011), "Wolno" (2007, złota płyta), "Nap" (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk.

Komponował muzykę do spektakli teatralnych, a w 2018 zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej, będąc autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Od grudnia 2017 roku prowadzi autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 07.10.2019   agora.pl   fot. mat. prasowe

Rock na Bagnie 2020!

Andrea Bocelli i Ellie Goulding we wspólnym klipie

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie zdjęć